Imperium 2502 Pomoc

[ Powrót do gry ]


Spis treści


Wstęp

Witaj w Starym Świecie.
Przed tobą Imperium, pełne przygód, skarbów i niebezpieczeństw. Gra do której czytasz teraz strony pomocy stworzona została w realiach świata systemu Warhammera, którego autorem i twórcą jest firma Games Workshop. Kod, scenariusze, oraz grafiki przygotowane zostały przez ortha pod sztandarem serwisów promujących gry fabularne: www.drachenfels.pl oraz www.fabularny.net. Rdzeń silnika gry oparty jest z kolei na projekcie Dark Knight autorstwa Jamina Sevena.
Gra, którą masz przed sobą zawiera elementy RPG, eksplorację terenów [250 000 lokacji] w tym miasta, wsie i lokacje specjalne. W grze spotykasz ponad 150 przeciwników, będziesz mógł rzucać czary, zbierać ekwipunek i zbroić się. System poziomów i punktów doświadczenia rodem ze świata Warhammera pozwoli ci budować swoją karierę w jednej z 3 klas zawodowych. Gromadź złoto, podróżuj, zdobywaj doświadczenie i sławę, setki graczy już przemierza Imperium - Dołącz do nich.
Gra zawiera elementy MMORPG [Massive Multiplayer Online Role Playing Game] i jest w ciągłej rozbudowie! [ Do Spisu treści ]


Klasy Zawodowe

W grze masz do wyboru 3 klasy zawodowe. Podstawowe różnice to: zakres czarów do jakich będziesz miał dostęp podczas gry, szybkość z jaką będziesz zdobywać poziomy, oraz wartości: Żywotności, Punktów Magii, Siły i Zręczności zdobywanych za każdy poziom. Poniżej znajduje się krótka charakterystyka poszczególnych klas zawodowych.

Mag Wojownik Ranger [ Powrót do Spisu Treści ]


Pozim Trudność

Imperium 2502 Posiada możliwość gry w 3 trybach trudności. Wszystkie statystyki wrogów są uzależnione od stopnia zaawansowania gry. Żywotność i siła wrogów wzrasta ale wzrasta też ilość punktów doświadczenia oraz złota za zabicie przeciwników grając na wysokim poziomie trudności. Gra jest więc nieco trudniejsza ale także i dająca w zamian szybsze awanse i wzbogacenie. Oto tabela stosunku trudności dla trzech poziomów gry w Imperium 2502: [ Powrót do Spisu Treści ]


Gra: Miasto

Zaczynasz grę będąc w mieście położonym mniej więcej w centrum Imperium - Orthburgu. Miasto spełnia kilka zasadniczych funkcji: odpoczynek, zakupy broni, zakupy map, bank, oraz wyświetlanie dodatkowych informacji o grze.

Aby przywrócić utraconą Żywotność wypocznij w gospodzie. Każde miasto ma inny cennik noclegowni - niektóre są drogie inne tanie. Bez względu na miejsce po odpoczynku przywrócisz do maksimum swoją Żywotność, Punkty Magii, oraz Punkty Podrózy. Poza miastem możesz leczyć się także czarami - ale Punkty Magii odzyskiwać możesz jedynie w miastach.

W miastach możesz także dokonywać zakupów u zbrojmistrza. W różnych miastach dostępne są różne przedmioty - te najrzadsze są zazwyczaj w najtrudniej dostępnych miejscach. po kliknięciu w link zobaczysz listę dostępnych przedmiotów w danym mieście. Po lewej znajduje się ikona okreslająca rodzaj przedmiotu: broń, zbroja lub tarcza. Siła obrony czy ataku jest adekwatna zazwyczaj do ceny - która znajduje się po prawej stronie. Zauważ że niektóre przedmioty mają czerwoną gwiazdkę (*) zaraz za nazwą. Oznacza to że przedmiot ma specjalne atrybuty - które wpływają na charakterystyki twojej postaci.

Mapy to kolejna funkcja dostępna w miastach. Zakupując mapy dodajesz daną lokację do okna "Podróżuj Do" w lewym menu. Po zakupie mapy możesz szybko dostać się do danej lokacji klikając w link. Podróżowanie w ten sposób kosztuje Punkty Podróży i tylk dzięki nim będziesz mógł poruszać się szybko na duże odległości.

Krasnoludzki Bank stanowi depozytowe zabezpieczenie dla twoich pieniędzy. Wyruszając w podróż czasem warto zostawić część pieniędzy w depozycie - dla zabezpieczenia przed ewentualnym rabunkiem lub przegraną walką. W mieście możesz także czytać bieżące informacje, zobaczyć kto w tej chwili gra online, czy też porozmawiać z graczami za pomocą komunikatora

[ powrót do Spisu Treści ]


Gra: Eksploracja i Walka

Gdy już załatwisz swoje sprawy w mieście możesz wyruszyć na podbój Starego Świata. Aby poruszać się użyj przycisków kierunkowych znajdujących się w lewym menu. Stary Śwat podzielony został na 4 kwadraty. Każdy kwadrat posiada 250 obszarów w jednym boku. Orthburg położony jest na szerokości (0 Płn,0 Wsch). Klikając na przycisk północ przeniesiesz się na obszar (1 Płn, 0 Wsch). W ten sam sposób klikając np na Zachód znajdziesz się na (1 Pół, 1 Zach). Wrogowie stają się silniejsi im dalej oddalisz się od Orthburga.

Podczas Eksploracji okazjonalnie możesz napotkać różnego rodzaju wrogów. Walka z nimi przebiega turowo - do momentu ucieczki jednego z walczących lub śmierci. kiedy napotkasz wroga gra automatycznie przechodzi w tryb Walki.

Podczas walki widzisz obraz wroga, jego nazwę lub imię, a system zapyta cię o komendę jaką chcesz wydać. Możesz wtedy wybrać pomiędzy walką na oręż, rzuceniem czaru [inkantacją] - lub unikiem i ucieczką [nie zawsze da się uciec wrogom]. Czasem to Wróg zaatakuje pierwszy z zaskoczenia.

Przycisk Walki powoduje przeliczenie parametrów obronnych i ataku wroga oraz twoich. W krańcowych przypadkach mogą nastąpić dwa rozstrzygnięcia: Krytyczne Uderzenie, które zdubluje twoją siłę ataku; oraz Tchórzostwo, gdy wróg ucieknie nie otrzymując żadnych obrażeń.

Przycisk Inkantacji uwalnia dostępne w danej chwili czary bohatera.

Przycisk ucieczki powoduje opuszczenie pola walki gdy wróg jest zbyt silny. Uważaj jednak bo silny wróg jest w stanie cię zablokować i przeprowadzić kolejny atak blokując twoją turę.

Wróg także może uciec z pola bitwy.

Efektem końcowym walki jest utrata jednej ze stron Żywotności do poziomu 0. Jeśli wygrasz - za zabitego wroga otrzymasz Punkty Doświadczenia oraz złoto. Istnieje także szansa że wróg miał przy sobie jakiś przedmiot który możesz zabrać do swojego ekwipunku. Może to być artefakt, ale także np osoba - towarzysz twojej drużyny lub chowaniec. Kiedy to ty przegrasz - tracisz połowę złota i Punkt Przeznaczenia, otrzymując w zamian nieco Żywotności abyś mógł wrócić do miasta. Żaden gracz nie wie ile posiada swoich Punktów Przeznaczenia - więc szanuj je ponad wszystko.

Gdy walka zakończy się możesz kontynuować podróż.

Podczas Eksploracji Imperium Możesz także trafić na wydarzenia losowe np. grabierz lub znalezienie złota. Możesz także spotykać innych wędrowców oraz ukryte lokacje.

[ Wróć do Spisu Treści ]


Gra: Panele Gracza

W grze znajdują się 2 panele statusowe - po lewej i prawej stronie.

lewy zawiera położenie, lokację oraz obecną akcję (Miasto, Eksploracja, Walka), przyciski kompasu, Listę Lokacji do podróży za Punkty podróży. Oraz Funkcje specjalne gry - takie jak Bank, Wysyłka pieniędzy czy funkcje administracyjne.

Prawy panel wyświetla Statystyki, Charakterystyki, Ekwipunek i Podręczne Czary.

Charakterystyki posiadają trzy wykresy słupkowe z najważniejszymi danymi w grze: Żywotnością, Punktami Magii i Punktami Podróży. W panelu znajduje się także link do pełnych, szczegółowych statystyk otwieranych w nowym oknie.

Podręczne Czary zawierają wszystkie lecznicze czary jakie dotąd się nauczyłeś. Możesz ich używać w mieście lub podczas eksploracji. nie mogą być użyte podczas walki - jakkolwiek niektóre mogą zostać użyte wprost z listy czarów walki. [ Powrót do Spisu treści ]


Dodatek: Opis Skrótów użytych w grze

W grze możesz napotkać nastepujące skróty dotyczące głównie modyfikatorów do charakterystyk.
S - Siła
Żyw [HP]- Żywotność
ZK - Złote Korony
PD - Punkty Doświadczenia
PM [MP] - Punkty Magii
PO - Całkowite Punkty Obrony
PA - Całkowite Punkty Ataku
ZR - Zręczność
P [TP]- Punkty Podróży
PP - Punkty Przeznaczenia

[np ZR+2 - modyfikator przy danym przedmiocie dodaje +2 do całkowitej zręczności gracza]
[np ZK+25% - modyfikator przy danym przedmiocie zwiększa ilość zdobywanego złota w grze o 25%]
[ Powrót do Spisu treści ]


Dodatek: Bronie i Ekwipunek

kliknij aby zobaczyć tabele.

[ Powrót do Spisu treści ]


Dodatek: Bestiariusz

kliknij aby zobaczyć tabele.

[ Powrót do Spisu treści ]


Dodatek: Czary

kliknij aby zobaczyć tabele.

[ Powrót do Spisu treści ]


Dodatek: Poziomy

kliknij aby zobaczyć tabele.

[ Powrót do Spisu treści ]


Twórcy Gry

Imperium 2502 ©2005 Sylwek 'Orth' Wróbel

Betatesting: Blacksworsman


Gra wspomagana engine'm rdzenia DK by Jamin Seven, przy współpracy z kushet, lghtning, Ebolamonkey3000, Crimson Scythe, SilDeath. Beta Testing Rdzenia: Ebolamonkey3000, lisi, Junglist, Crimson Scythe, Sk8erpunk69, lghtning, kushet, SilDeath, lowrider4life, dubiin, Sam Wise The Great[ Powrót Do Spisu Treści ]