1 lutego 2007 roku Zamek Drachenfels skończył 5 rok służby użyźniania naszej wyobraźni. Rok owocny, ciekawy, jak zwykle zbyt krótki… Jak co roku o tej porze zapraszam do przeczytania bilansu i podsumowania spraw Zamkowych.

Zamek

Zamek Drachenfels, który światło dzienne ujżał w 2002 roku, już od pięciu lat brnie przez pustkowia chaosu, szerząc wiedzę, budując pasje i zapewniając rozrywkę w dobrym towarzystwie. O perypetiach powstania i latach wcześniejeszych pisać nie będę bo zrobiłem to już wcześniej, choćby tu. Napiszę natomiast o roku pańskim 2006 i co się na włościach działo.

Liczby

Zamek rozrósł się niezmiernie [wystarczy wpisać w google słowo “zamek” – ostatnio widziałem że jesteśmy przed Wawelem :)]. Na Zamku w samym 2006 roku zakwaterowało się 3150 użytkowników, co z liczbą 6651 wszystkich zakwaterowanych uświadamia spory wzrost zainteresowania siedliszczem. Na dzień 1 lutego 2007 mamy 472 materiały do pobrania, 292 artykuły, 3 228 099 odwiedzin [1 813 123 wejść w samym 2006 roku]. Na forum widnieje 17 593 postów, liczba użytkowników forum, choć ogromna, nie jest warta podawania, gdyż jej część ciągle stanowią boty spamerskie z którymi nieustannie walczymy. Mam nadzieję, że już niedługo uda się ostatecznie zażegnać ten problem a także przesiać konta userów-botów. W miejscu tym dziękuję ekipie G3 – Gregoremu i Blackowi za nieocenioną pomoc na polach bitwy ze spamem.

Imprezy

To może teraz jakiś przyjemniejszy temat – konwenty. Było ich sporo w 2006 roku. Najpierwej trza nadmienić Zlot Zamkowy, który odbył się w Skorzęcinie w okresie wakacji i zebrał w jedno miejsce największe osobistości tego świata ;). Wielkie dzięki wszystkim którzy dotarli do Skorzęcina! Mam nadzieję, że powtórzymy to i w tym roku. Zamek, a dokładnie Bractwo Kości, którego genezy też już raczej pisał nie będę :), jako polska grupa wsparcia systemu Warhammera, podróżowało po Polsce z ramienia Wydawnictwa Copernicus Corporation i prowadzio pokazowe sesje w Starym Świecie. Były też prelekcje, megakonkursy i mnóstwo innych atrakcji. Odwiedziliśmy m.in. CoolKon 2.0 we Wrocławiu, U-bota w Łodzi, Falkon w Krakowie i Imladris X w Lublinie. Było nieźle, wszystkich spotkanych Zamkowiczów serdecznie pozdrawiam. W tym roku nie mamy zamiaru odpuścić i także będziemy pojawiać się na konwentach szerząc chaos [najbliższe to prawdopodobnie CoolKon 3.0 – Wrocław i Pyrkon – Poznań]

Nowe Ziemie

Co tu dużo mówić, po raz 156 zmieniłem serwer, na szczęście w tej samej serwerowni, więc przeniesienie było prawie niezauważalne. Obecnie Zamek z Gór Szarych przeniósł się do Marienburga, a tak naprawdę do gdańskiej serwerowni, gdzie zdaje się chyba już znalazł swoje miejsce spoczynku [ale kto go tam wie… zamek to zamek]. Nowe ziemie serwerowe są zdecydowanie ogromne [dlaczego – o tym za chwilę] w związku z tym rozpoczęła sie ekspansja nowych serwisów, a nawet rozdzielanie morg za darmo na wszystkie strony.
W 2006 roku powstały pod murami Zamku serwisy:
:: 40K.pl – vortal tematyczny dla powstającego systemu Warhammera Fabularnego w uniwersum 40.000.
:: fora.fabularny.net – katalog wszystkich forum sieci fabularny.net
:: subrosa.40k.pl – strona grupy graczy “SubRosa” [bitewniak]
:: nudny.net – dziwny serwis rozrywkowy z kurą na czele…
:: kislev.fabularny.net – serwis powstającego polskiego Fanowskiego Dodatku o Kislevie.
Sporo serwisów uległo też rozbudowie i przebudowie, całkowicie zmieniłem fabularny.net, pojawiło się też wiele nowości w grze MMORPG – Imperium.fabularny.netoraz w innych serwisach sieci.
W serwisie zbiorczym fabularny.net pojawiła się możliwości założenia własnej strony tematycznej – całkowicie za darmo na serwerze Zamku.
Zamek, począwszy od spotkania na Coolkonie 2.0, objął patronat nad projektem polskiego Dodatku o Kislevie, który obecnie jest w fazie końcowej i szuka możliwości wydania papierowego. FDoK to śmiały pomysł, który przez ostatnie miesiące bardzo burzliwie pracował nad stworzeniem świetnego dodatku i myślę, że całkowicie mu się to udało – więcej informacji znajdziecie na stronie redakcyjnej FDoK.

Plotki, ploteczki

No to garść plot ku uciesze gawiedzi. Najpierwej pochwalę się, że w maju 2006 roku otwarłem własną firmę reklamowo-informatyczną o wdzięcznej nazwie ORTH:). Stąd też wziął się przy okazji duży, własny, 8 procesorowy serwer na bieżące potrzeby Zamku :). Black wrócił z Albionu i znów grasuje po Zamku ku radości chyba wszystkich. Nieco pozmieniały się też relacje związkowe co poniektórych członków Gwardii Zamku – ale o tym plotkował nie będę bo nie wypada. Powstaje kilka nowych mega hiper projektów, zdradzę tylko, że będzie to między innymi nowa duża gra online, rozbudowa sektora w systemie 40k i kilka serwisów tematycznych m.in. magazyn o grach gamesn.pl i serwis gry PlaneShift. Z racji prowadzenia działalności gospodarczej planuję też, być może już w tym roku odpalić własny Sklep Zamkowy online – pomysłów na niego i atrakcji mam już sporo – zobaczymy jeszcze jak wyjdzie z czasem i pieniędzorami. Na pewno powstawać będą nowe serwisy a obecne zostaną rozbudowane. Żądnych nagród i okazji promocyjnych zakupów zapraszam w tym roku na strony Wydawnictwa Copernicus Corporation które mam przyjemność administrować. W tym roku także czeka na was sporo promocji w Sklepie Wydawnictwa, o bieżących akcjach CopCorp z pewnością dowiecie się też bezpośrednio z Zamku ;). Co tu jeszcze napisać? 🙂 Jak co roku z okazji urodzin Zamku odbywa się turniej, zdaje się więc, że na dniach możecie wypatrywać informacji o nowym Konkursie Zamkowym na 5 urodziny.

Na koniec jak co roku chciałbym podziękować wszystkim zasłużonym, przyjaciołom i pomocnikom, dzięki którym Zamek może w pełni funkcjoniwać, wszystkich których pominąłem jak co roku – przepraszam – ale nie umniejszam ich w podziękowaniach, bo każdy kto przyczynia się do chwały Zamku zaprawdę na pamięć i posłuch zasługuje.

Blacksworsman, Gregory [Valdis :)], Raziel, Fratus, Xarandil, Xary, Aradesh, Ariena, Wilkołak, Zedd, Jaracz, Pyza, Dauthi Lemurr, Arkamins, th3mon, Mikel, Nagash, Jeremiasz Kepler, Strachim, Thaumiel, Kain, Jagmin, Paladyn, Bradshaw, Brujah, Dezerter Kelvin, Gaweł, Mawet, Mirek, Radek, Uldor, no i Bractwo Kości.

Dziekuję!

Niech wasze miecze pozostaną ostre!
orth

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Sprawdź wieści z Fabularny.net

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Wielkość pliku Pobrania
1 Chronology of Events in Warhammer 113 KB 10674
2 karta postaci 3 MB 5224
3 altdorf_night 4 MB 4365
4 karta 2ed drachenfels 3 MB 4339
5 Zapłata 54 KB 3895

Najwyżej oceniane materiały