Minęlo już 6 lat odkąd Zamek Drachenfels podczas jednego ze swych przemieszczeń pojawił się w Internecie. To dużo czy mało? Na pewno zbyt dużo aby przejść obok tego faktu obojętnie, a jednocześnie zbyt mało aby móc uznać że misja serwisu dobiega końca. Wiele bowiem jeszcze przed nami.

Jak co roku postanowiłem zebrać wspomnienia, podliczyć bilans tych lepszych i gorszych chwil, zsumować piwa wypite przy tworzeniu Zamku z ostatnich 12 miesięcy 🙂

Zamek

Zamek znów się przemieścił… Ze względu na ogromny ruch w serwisie i na forum dokonaliśmy, nie mam już pojęcia której, przeprowadzki na nowy serwer. Wraz z przeprowadzką nastąpiła optymalizacja serwisu i dostosowanie go do rozdzielczości 1024×768 co nieco poszerzyło stronę i wyświetlaną zawartość. Dokanałem też liftingu strony graficznej serwisu.
Zamek w 2007 roku uczestniczył w wielu wydarzeniach. Byliśmy na Polconie, Pyrkonie, Coolkonie 3.0, Porytkonie, Imladrisie. Przeprowadziliśmy duży konkurs krasnoludzki. Na forum zamku zagrano niezliczoną ilość sesji PBF, a w dziale recenzji pojawiło się 6 nowych dodatków do 2 edycji Warhammera.

Liczby

Od ostatnich urodzin 1 lutego 2007 na Zamku zakwaterowało się 2530 nowych użytkowników, co daje obecnie łączną liczbę 9181 zakwaterowanych – dodam, że Zamek posiada szczelne zabezpieczenia przed botami co sprawia, że liczba ta stanowi obecnie faktyczną liczbę rzeczywistych internautów. Na Zamku mamy obecnie pół tysiąca materiałów do pobrania oraz 402 artykuły. W poprzednim roku w na samym Zamku mieliśmy łacznie 2 179 994 pdwiedzin co daje łączny ruch zarejestrowany od 2004 roku – 5 408 093 odwiedzin. Na forum opublikowaliście 19325 postów, zarejestrowała się także spora liczba nowych forumowiczów – liczby tej jednak nie podaję ze względu na obecną część kont – widm. Walka ze spamem i botami trwa – w ostatnim roku było kilka większych bitew – ale zdaje się ze wszystkich wychodzimy na razie zwycięsko.

Nowe Ziemie

Wraz z przeniesieniem Zamku na superhiperszybki serwer [tym razem Zamek osiadł w Galicji…] powstały nowe fortyfikacje, zabudowania a nawet portal.
:: Fabularny.net – który dotąd był jedynie drogowskazem do stron sieci – teraz przemienił się w portal informacyjny ze świata gier fabularnych, filmu, książek i komiksu.
:: Starwars.fabularny.net – nowy serwis sieci poświęcony GW – ciągle szukamy redaktorów.
:: 40K.pl – Wraz z premierą Dark Heresy 40K wszedł na pełne obroty – częste aktualizacje i nowe forum.
W zeszłym roku zrezygnowaliśmy także z szeregu istniejących serwisów które cieszyły się słabnącym zainteresowaniem – lub po prostu były nie przydatne. Z internetu zniknęły takie adresy jak:
:: gracz.fabularny.net
:: gry.fabularny.net
:: tapety.fabularny.net
:: logo.fabularny.net
:: altdorf.fabularny.net
:: skarbiec.fabularny.net
W zamian za te poboczne serwisy powstały 2 nowe adresy – ale już pod patronatem Koguta Ignacego…
:: sms.nudny.net Multimedia komórkowe
:: staregry.nudny.net Serwis z grami abandonware
Tym samym odcięliśmy rzeczy nie do końca rpgowe od rpegowych 🙂
Od ubiegłego roku Zamek wraz serwisem Poltergeist publikuje kolejne odsłony Fanowskiego Dodatku o Kislevie w formie darmowych PDFów do pobrania.Projekt, który jest już w końcowej fazie korekty, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Niestety nie udało się znaleźć wydawcy który opublikowałby go w wersji papierowej.

Plotki, ploteczki.

Ubiegły rok to jak zwykle oprócz wydarzeń Warhammerowych – kupa zmian osobistych. W moim przypadku słowo kupa nabiera szczególnego znaczenia ponieważ od 4 miesięcy jestem ojcem niejakiego Filipa. Z każdym dniem staram się aby wyrósl na porządnego MG :).
Kilka dni temu Black Industries poinformowało nas, że kończy linie wydawnicze Warhammera i dopiero co zaczętej 40KRP. Widać 26 wydanych podręczników to maksimum co można było napisac w 2 edycji. Przed nami więc już tylko 8 dodatków jakie prawdopodobnie wyda Copernicus Corporation – to daje rok – półtorej publikacji serii w Polsce. 2 edycja była sporym sukcesem, bardzo rozpropagowała Warhammera – w porównaniu zaś z dosłownie kilkoma oficjalnymi dodatkami w I edycji – i tak otrzymaliśmy mnóstwo nowej wiedzy o Starym Świecie. A jednak żal, że to już koniec… 🙂

Plany, plandeki.

Kończy się 2 edycja Warhammera – co nie znaczy, że zwijamy Zamek! Zamek był przy pierwszej edycji, jest przy drugiej, będzie pewnie i przy trzeciej 😉 Ba! Niejedni uczeni uważają, że istniał on już przed pojawieniem się czegokolwiek w Starym Świecie. Na pewno będziemy stawiać nowe adresy w nadchodzącym roku i aktualizować te obecne. Zamek patronuje już teraz szeregowi imprez jakie odbędą się w 2008 roku. Za miesiąc będziemy w Poznaniu na Pyrkonie, nie ominimy też tegorocznego Polconu. Pewnie robię błąd, że o tym piszę 🙂 ale od kilku tygodni chodzi mi po głowie nowa wizja graficznego WISE… Człowiek jednak nabrał już nieco doświadczenia a pomysły jego realizacji coraz bardziej piętrzą się i naciskają w wewnętrzną ściankę czaszki. Coraz bardziej realny staje się w tym roku Drugi Zjazd Zamkowy – który miałby się odbyć w tegoroczne wakacje. 2 rozważane obecnie lokacje Zjazdu to Szymocice na Śląsku i Gołuchów w Wielkopolsce. Na Forum Zamku trwają zapisy oraz dyskusja na temat tegoroczengo Zlotu. Na dniach wypatrujcie także jak co roku Konkursu na 6 urodziny Zamku 🙂

Na koniec jeszcze oczywiście ogromne podziękowania dla wszystkich pomocników Zamku, redaktorów, Gwardii, moderatorów, wspieraczy w trudnych chwilach, darczyńców i wszystkich tych którzy kolejny rok pomagali w budowie naszego siedliszcza wyobaźni.

Dziekuję!

Niech wasze miecze pozostaną ostre!
orth

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4513
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3853
3 altdorf_night 4 MB 3755
4 Zapłata 54 KB 3386
5 BookOfRats 1 MB 3366

Najwyżej oceniane materiały