Minęlo już 6 lat odkąd Zamek Drachenfels podczas jednego ze swych przemieszczeń pojawił się w Internecie. To dużo czy mało? Na pewno zbyt dużo aby przejść obok tego faktu obojętnie, a jednocześnie zbyt mało aby móc uznać że misja serwisu dobiega końca. Wiele bowiem jeszcze przed nami.

Jak co roku postanowiłem zebrać wspomnienia, podliczyć bilans tych lepszych i gorszych chwil, zsumować piwa wypite przy tworzeniu Zamku z ostatnich 12 miesięcy 🙂

Zamek

Zamek znów się przemieścił… Ze względu na ogromny ruch w serwisie i na forum dokonaliśmy, nie mam już pojęcia której, przeprowadzki na nowy serwer. Wraz z przeprowadzką nastąpiła optymalizacja serwisu i dostosowanie go do rozdzielczości 1024×768 co nieco poszerzyło stronę i wyświetlaną zawartość. Dokanałem też liftingu strony graficznej serwisu.
Zamek w 2007 roku uczestniczył w wielu wydarzeniach. Byliśmy na Polconie, Pyrkonie, Coolkonie 3.0, Porytkonie, Imladrisie. Przeprowadziliśmy duży konkurs krasnoludzki. Na forum zamku zagrano niezliczoną ilość sesji PBF, a w dziale recenzji pojawiło się 6 nowych dodatków do 2 edycji Warhammera.

Liczby

Od ostatnich urodzin 1 lutego 2007 na Zamku zakwaterowało się 2530 nowych użytkowników, co daje obecnie łączną liczbę 9181 zakwaterowanych – dodam, że Zamek posiada szczelne zabezpieczenia przed botami co sprawia, że liczba ta stanowi obecnie faktyczną liczbę rzeczywistych internautów. Na Zamku mamy obecnie pół tysiąca materiałów do pobrania oraz 402 artykuły. W poprzednim roku w na samym Zamku mieliśmy łacznie 2 179 994 pdwiedzin co daje łączny ruch zarejestrowany od 2004 roku – 5 408 093 odwiedzin. Na forum opublikowaliście 19325 postów, zarejestrowała się także spora liczba nowych forumowiczów – liczby tej jednak nie podaję ze względu na obecną część kont – widm. Walka ze spamem i botami trwa – w ostatnim roku było kilka większych bitew – ale zdaje się ze wszystkich wychodzimy na razie zwycięsko.

Nowe Ziemie

Wraz z przeniesieniem Zamku na superhiperszybki serwer [tym razem Zamek osiadł w Galicji…] powstały nowe fortyfikacje, zabudowania a nawet portal.
:: Fabularny.net – który dotąd był jedynie drogowskazem do stron sieci – teraz przemienił się w portal informacyjny ze świata gier fabularnych, filmu, książek i komiksu.
:: Starwars.fabularny.net – nowy serwis sieci poświęcony GW – ciągle szukamy redaktorów.
:: 40K.pl – Wraz z premierą Dark Heresy 40K wszedł na pełne obroty – częste aktualizacje i nowe forum.
W zeszłym roku zrezygnowaliśmy także z szeregu istniejących serwisów które cieszyły się słabnącym zainteresowaniem – lub po prostu były nie przydatne. Z internetu zniknęły takie adresy jak:
:: gracz.fabularny.net
:: gry.fabularny.net
:: tapety.fabularny.net
:: logo.fabularny.net
:: altdorf.fabularny.net
:: skarbiec.fabularny.net
W zamian za te poboczne serwisy powstały 2 nowe adresy – ale już pod patronatem Koguta Ignacego…
:: sms.nudny.net Multimedia komórkowe
:: staregry.nudny.net Serwis z grami abandonware
Tym samym odcięliśmy rzeczy nie do końca rpgowe od rpegowych 🙂
Od ubiegłego roku Zamek wraz serwisem Poltergeist publikuje kolejne odsłony Fanowskiego Dodatku o Kislevie w formie darmowych PDFów do pobrania.Projekt, który jest już w końcowej fazie korekty, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Niestety nie udało się znaleźć wydawcy który opublikowałby go w wersji papierowej.

Plotki, ploteczki.

Ubiegły rok to jak zwykle oprócz wydarzeń Warhammerowych – kupa zmian osobistych. W moim przypadku słowo kupa nabiera szczególnego znaczenia ponieważ od 4 miesięcy jestem ojcem niejakiego Filipa. Z każdym dniem staram się aby wyrósl na porządnego MG :).
Kilka dni temu Black Industries poinformowało nas, że kończy linie wydawnicze Warhammera i dopiero co zaczętej 40KRP. Widać 26 wydanych podręczników to maksimum co można było napisac w 2 edycji. Przed nami więc już tylko 8 dodatków jakie prawdopodobnie wyda Copernicus Corporation – to daje rok – półtorej publikacji serii w Polsce. 2 edycja była sporym sukcesem, bardzo rozpropagowała Warhammera – w porównaniu zaś z dosłownie kilkoma oficjalnymi dodatkami w I edycji – i tak otrzymaliśmy mnóstwo nowej wiedzy o Starym Świecie. A jednak żal, że to już koniec… 🙂

Plany, plandeki.

Kończy się 2 edycja Warhammera – co nie znaczy, że zwijamy Zamek! Zamek był przy pierwszej edycji, jest przy drugiej, będzie pewnie i przy trzeciej 😉 Ba! Niejedni uczeni uważają, że istniał on już przed pojawieniem się czegokolwiek w Starym Świecie. Na pewno będziemy stawiać nowe adresy w nadchodzącym roku i aktualizować te obecne. Zamek patronuje już teraz szeregowi imprez jakie odbędą się w 2008 roku. Za miesiąc będziemy w Poznaniu na Pyrkonie, nie ominimy też tegorocznego Polconu. Pewnie robię błąd, że o tym piszę 🙂 ale od kilku tygodni chodzi mi po głowie nowa wizja graficznego WISE… Człowiek jednak nabrał już nieco doświadczenia a pomysły jego realizacji coraz bardziej piętrzą się i naciskają w wewnętrzną ściankę czaszki. Coraz bardziej realny staje się w tym roku Drugi Zjazd Zamkowy – który miałby się odbyć w tegoroczne wakacje. 2 rozważane obecnie lokacje Zjazdu to Szymocice na Śląsku i Gołuchów w Wielkopolsce. Na Forum Zamku trwają zapisy oraz dyskusja na temat tegoroczengo Zlotu. Na dniach wypatrujcie także jak co roku Konkursu na 6 urodziny Zamku 🙂

Na koniec jeszcze oczywiście ogromne podziękowania dla wszystkich pomocników Zamku, redaktorów, Gwardii, moderatorów, wspieraczy w trudnych chwilach, darczyńców i wszystkich tych którzy kolejny rok pomagali w budowie naszego siedliszcza wyobaźni.

Dziekuję!

Niech wasze miecze pozostaną ostre!
orth

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Sprawdź wieści z Fabularny.net

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Wielkość pliku Pobrania
1 Chronology of Events in Warhammer 113 KB 10682
2 karta postaci 3 MB 5227
3 altdorf_night 4 MB 4367
4 karta 2ed drachenfels 3 MB 4342
5 Zapłata 54 KB 3897

Najwyżej oceniane materiały