W sieci pod adresem ratujmywfrp2pl.wordpress.com pojawił się list otwarty do wydawców związany z wydaniem [a dokładniej jego brakiem] ostatnich 10 dodatków do 2 edycji Warhammera w języku polskim. Wejdź na stronę i dopisz się pod listem – Twój głos może przyczynić się do tego, że nowe tytuły podręczników Warhammera znów znajdą się na sklepowych półkach.

Treść listu:

Szanowni Wydawcy!

Do napisania tego listu zmusiła nas sytuacja w jakiej znaleźli się fani gry fabularnej Warhammer Fantasy Role Play. Pierwsza edycja WFRP w Polsce pojawiła się w latach dziewięćdziesiątych i od tamtej pory znalazła spore grono wielbicieli, a jej pozycja zawsze należała i należy do czołowych, jeśli chodzi o gry fabularne. Niestety, obecnie linia wydawnicza w Polsce została wstrzymana i dlatego w imieniu fanów tego systemu prosimy Was o pomoc.

Dwa lata temu licencję na ten produkt kupiła od Games Workshop inna znana firma, Fantasy Flight Games. W wyniku tego w Polsce dotychczasowy wydawca Copernicus Corporation prawdopodobnie utracił prawo do wydawania podręczników do 2 edycji systemu WFRP, a linia pozostała niedokończona. Obecnie firma FFG wchodzi na rynek z nową 3 edycją systemu, aczkolwiek nie jest ona tak dobrze odbierana przez polskich fanów jak poprzednie dwie edycje. Wielu z nas, fanów tego systemu, wolałoby wznowienia 2 edycji i wydanie u nas tych podręczników, które w polskiej wersji językowej nie ukazały się. Na nasz język nie przetłumaczone zostały następujące podręczniki:

1. Tome of Salvation
2. Shades of Empire
3. Career Compendium
4. Renegade Crowns
5. The WFRP Companion
6. Lure of the Liche Lord
7. The Thousand Thrones
8. Night’s Dark Masters
9. Realms of the Ice Queen
10. Game Master’s Toolkit

Warto przy tym wskazać, że 2 edycja WFRP nadal cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko w Polsce, ale także na świecie. W Internecie funkcjonuje wiele portali i grup dyskusyjnych skupionych wokół fanów świata Warhammera. W innych krajach linia wydawnicza jest kontynuowana pomimo zmian związanych z licencją (np. we Francji ukazują się kolejne dodatki do WFRP 2 ed., które do tej pory nie zostały jeszcze przetłumaczone na język francuski). Zainteresowanie fanów jest więc naprawdę duże.

Stąd też nasz wielki apel do Wydawców: prosimy w imieniu swoim jak i innych fanów o zapoznanie się z tym problemem i o wznowienie linii 2 edycji WFRP w Polsce. Na pewno warto, bo nieprzetłumaczonych zostało naprawdę sporo podręczników, które z pewnością znalazły by polskojęzycznych nabywców.

Polscy Fani Warhammer Fantasy Roleplay

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4374
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3763
3 altdorf_night 4 MB 3622
4 Zapłata 54 KB 3276
5 BookOfRats 1 MB 3225

Najwyżej oceniane materiały