Dumna skała Ulricsbergu tym razem utrzymała na swym kamiennym grzbiecie Miasto Białego Wilka. Wojska Archaona nie zdołały podbić Middenheim, a Burza zapowiadająca koniec Imperium – ucichła i oddaliła się. Czy to jednak na pewno koniec zagrożeń, jakie zgotował Chaos? Cień Mrocznych Bóstw ciągle okrywa miasto a skaza pozostawiona przez Chaos trawi jego mieszkańców. Najgorszy bowiem wróg to nie ten po drugiej stronie obronnego muru, ale ten który zakorzenił się w sercu i duszy przyjaciół…

Popioły Middenheim to pierwsza część epickiej kampanii „Ścieżki Przeklętych”. Dodatek obejmuje niezwykle bogaty opis miasta oraz ośmiorozdziałową przygodę. W pierwszej części dodatku poznajemy historię miasta, przebieg działań wojennych i sytuację po oblężeniu. Dowiadujemy się także o władzach Middenheim, zakonach, dzielnicach i ciekawszych miejscach oraz o podziemiu miasta.
Obok opisów miasta, mnóstwa map i znakomitych ilustracji, znajdziemy także wyróżnione „słowniczki” z nowymi pojęciami, obiektami, jednostkami, bestiami:


Działo piekielne
“Działa Piekielne są straszliwą bronią – to w połowie demony, a w połowie machiny wojenne. Stworzyły je krasnoludy chaosu. Działa to rozumne istoty, które pożywiają się ciałami poległych, stanowiącymi jednocześnie ich ładunek. Działo oddziela dusze zmarłych od ich ciał i wystrzeliwuje pod postacią pocisków z czystej energii Chaosu.”

Miasto zostało niezwykle szczegółowo opisane, każda dzielnica ma dołączone mapki, opisy, wszystko okraszone doskonałą grafiką (dołączone zostały też takie pyszności jak mapy podziemnych kanałów a nawet miejskiego parku).
Druga część z kolei to ogromna przygoda, a właściwie osiem przygód rozpoczynających trylogię Ścieżki Przeklętych. Przygody przygotowane zostały z myślą o graczach kompletujących pierwszą profesję lub zaczynających drugą. Znakomitym wprowadzeniem także byłoby „przegranie” przed „Popiołami Middenheim” przygody „Przez ostępy Drakwaldu”, która znajdowała się w Podręczniku Głównym. Fakt ten nie jest kategorycznym wymogiem – dobry MG wplecie BG w „Popioły” praktycznie w każdym momencie. Najważniejsze to dostarczyć graczy w rejony Middenlandu.

Oto osiem przygód, połączonych ze sobą głównym wątkiem, jakie czekają w nowym dodatku II Edycji Warhammera:

1. Szczury w ścianach. – Wprowadza graczy w przygodę
2. Leśne sanktuarium. – Misja poszukiwawcza zaginionego grobowca
3. Zabójczy ładunek. – Transport niecodziennego ładunku do miasta
4. Niespokojna śmierć. – Gracze odkrywają zagrożenie, jakie czyha nad Miastem Białego Wilka
5. Panika na ulicach. – Gracze tym razem muszą oczyścić z podejrzeń przyjaciela oskarżonego o czarnoksięstwo.
6. Próba ognia. – Przygoda zaczyna pokazywać głębsze dno całej sprawy. BG uczestniczą w procesie o czarostwo.
7. Podróż ku zepsuciu. – Odwiedziny w Collegium Theologica – słynnej middenheimskiej bibliotece.
8. Prawda wyjdzie na jaw. – Finałowa przygoda z demonem w roli głównej.

Kult Jadeitowego Berła
„W każdym wielkim mieście Imperium od dawna mieszkają wyznawcy Chaosu, którzy spiskują, pragnąc doprowadzić do zniszczenia Starego Świata lub dają upust swoim perwersyjnym chuciom. Nie inaczej jest w Middenheim.”

„Popioły Middenheim” to 96 stron (plus okładka) sycącej przygody i tysięcy informacji o niezwykłym mieście. Kolorowa okładka, kredowy papier, znakomite wydanie. Dodatek dostępny w dwóch wersjach – twardej i miękkiej oprawie. Pozycja w twardej oprawie jest dodatkowo szyta. Tytuł oczywiście godny polecenia. Świetne przygody utrzymane w realiach drugoedycyjnych, które ukazują Imperium po przejściu Burzy Chaosu.
Następna część kampanii nosi tytuł “Wieże Altdorfu”.

Sylwek ‘orth’ Wróbel

Dziękuję wydawnictwu Copernicus Corporation za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Tytuł: Popioły Middenheim
Autorzy: Simon Butler, Graeme Davis, Kate Flack, Chris Pramas
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Liczba stron: 96+4
ISBN: 83-86758-54-6

Zamów dodatek w twardej oprawie w sklepie Rebel za 50zł

Zamów dodatek w miękkiej oprawie w sklepie Rebel za 38zł


Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4414
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3786
3 altdorf_night 4 MB 3650
4 Zapłata 54 KB 3303
5 BookOfRats 1 MB 3258

Najwyżej oceniane materiały