Witajcie w Mousillon! Na prawo widzą państwo opustoszałą wieś tuż po przejściu zarazy, na lewo… nie proszę tego nie dotykać! To martwy ghul… Tu zaś na wprost, na grzęzawiskach… Hej! Proszę zaczekać! Dlaczego państwo uciakają?
Baronia Przeklętych jest kolejnym z dodatków drugiej edycji dołączającym do serii Przewodniko-Przygód. Stanowi bowiem jednocześnie opis Mousillon, jak i przygodę – jednostrzałówkę do zagrania w przeklętym księstwie.
Całość składa się na sześć rozdziałów, które po kolei opisują Utracone Księstwo wraz ze szczegółowymi informacjami na temat baronii. Rozdział opisuje zarówno tereny przylegające księstwu jak i samo [jedyne] miasto – Mousillon. Poznamy też przekrój społeczny i religie kultywowane na tych ziemiach.
Kolejna część dodatku do już szczegółowy przewodnik podróżnika po przeklętym mieście, czyli opis miejsc, którym księstwo zawdzięcza złą sławę.
Rozdział trzeci to wgląd na tendencje polityczne i opis osobistości Mousillon, postacie te prawdopodobnie staną się BNami podczas przygody.
Ostatnie trzy rozdziały to już właściwa przygoda na przeklętych ziemiach. Bohaterowie wpadną na trop intrygi, która zaważyć może na losach całego przeklętego księstwa.
96 stronnicowy dodatek zawiera wyczerpujący zestaw informacji o kolejnej lokacji świata Warhammera, dołączając tym samym do grona takich almanachów jak Karak Azgal czy opisy Altdorfu, Nuln i Middenheim ze Ścieżek Przeklętych. Przygoda zawiera sporą dawkę opisów zrujnowanych ziem, co stwarza możliwość odgrywania własnych scenariuszy w przyszłości na tych ziemiach. Całość formy dodatku ma za zadanie zanurzyć graczy w mętnej opowieści z pogranicza horroru i groteski.
Dużym plusem wydania są znakomitej jakości grafiki i mapy dołączone do dodatku. Baronia Przeklętych wydana jest w twardej oprawie, zawartość stron – czarno-biała. Pozycję można polecić wszystkim conajmniej średniozaawansowanym graczom, którzy szukają odmiany w monotonii przymierzania starego Imperium. Dodatek znakomicie sprawdza się w połączeniu z Rycerzami Graala, gdzie Mousillon może stanowić odskocznię od większej kampanii w Bretonii.
Sylwek ‘orth’ Wróbel
Dziękuję Wydawnictwu Copernicus Corporation za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Baronia Przeklętych: Przygoda w Mousillon
Data wydania: kwiecień 2007
Liczba stron: 96
ISBN-10: 83-86758-83-X
ISBN-13: 978-83-86758-83-8
Twarda oprawa

Zamów dodatek w sklepie Rebel za 45zł

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4506
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3845
3 altdorf_night 4 MB 3747
4 Zapłata 54 KB 3375
5 BookOfRats 1 MB 3359

Najwyżej oceniane materiały