Mamy niezmierną przyjemność poinformować, że podobnie jak w poprzednich latach tak i w 2009, Zamek Drachenfels objął patronat medialny nad jednym z największych i najciekawszych w Polsce konwentów – Pyrkonie – który odbędzie się w Poznaniu w dniach 27-29 marca. Serdecznie zapraszamy!

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się on w pierwszy weekend wiosny (27-29 marca) budynkach dwóch poznańskich szkół.

Pyrkon obfituje w najróżniejsze punkty programu związane z wieloma dziedzinami fantastyki. Przygotowując program Pyrkonu organizatorzy starają się zapewnić konwentowiczom zróżnicowane atrakcje, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Program konwentu podzielony jest na bloki:

Blok Literacki

Tradycyjnie najbardziej rozbudowany blok programowy Pyrkonu, wypełniający szczelnie aulę oraz XXX sale prelekcyjne. Tutaj spotkacie swoich ulubionych pisarzy (zarówno uznane sławy, jak i obiecujących debiutantów), krytyków, redaktorów i wydawców. W tym bloku odbywać się będą spotkania autorskie, prelekcje i panele dyskusyjne na różnorodne tematy – od teorii literatury, przez religię, nauki ścisłe, filozofię, historię, mistykę aż do eksploracji Kosmosu.

Blok RPG

Blok RPG obfitował będzie w tym roku w przeróżne atrakcje.

Poszukiwaczom niezapomnianych wrażeń przedstawimy nowe oraz nieznane szerzej systemy. Teoretycy będą mieli okazję posłuchać ciekawych wykładów i wejść w polemikę ze sławami polskiego światka RPGowego. Praktycy natomiast będą mieli okazję do wzięcia udziału w jednej z wielu sesji, przeżycia wspaniałych przygód i zawiązania nowych znajomości.

Nie zapomnij zabrać ze sobą kostek!

Blok LARPowy

Jeżeli masz ochotę zagrać w LARPa w czasie trwania Pyrkonu, zapraszamy! Nie musisz mieć profesjonalnie przygotowanego stroju ani znać dokładnie świata gry. W tym bloku programowym znajdziesz odbywające się co trzy godziny, równolegle, co najmniej dwa LARPy od samego rana do późna w nocy. W osobnych salach, z dala od zgiełku, możesz zagrać w przeróżne systemy: od fantasy, przez płaszcz i szpadę, rzeczywistość alternatywną, cyberpunk, aż po science-fiction.

Blok Multimedialny

Blok dla fanów fantastycznych filmów, seriali i gier komputerowych. Multimedia na Pyrkonie to wszelakiej maści punkty programu dotyczące sztuki filmowej, telewizyjnej czy komputerowej, powiązanych z ogólnie pojętą fantastyką. Jeżeli więc chciałbyś posłuchać o symbolice Gwiezdnych Wojen, realności technologii Star Treka, poznać tajemnice serialu “Lost” lub wziąść udział w panelu dyskusyjnym o kondycji polskiego rynku gier komputerowych – to właśnie tutaj odnajdziesz swoje miejsce!

Komiks, Manga i Anime

Wszystko dla wielbicieli animacji, zarówno europejskiej i amerykańskiej, jak i tej z Dalekiego Wschodu. Do waszej dyspozycji oddajemy salę prelekcyjną oraz liczne dodatkowe atrakcje – nieustający konkurs rysunkowy, karaoke czy maty DDR.

Blok Konkursowy

Masz trochę wolnego czasu pomiędzy interesującymi Cię punktami programu? A może jesteś zainteresowany -właśnie jakąś pamiątką z Pyrkonu? A może po prostu chcesz się pochwalić wiedzą lub sprawdzić, czy znajdzie się w jakiejś dziedzinie geek większy niż Ty? Mamy coś właśnie dla Ciebie!

Mamy miejsce, mamy nagrody, mamy walutę konwentową… wszystko czego potrzebujemy jeszcze to CIEBIE. Przyjdź! Weź udział lub sam zorganizuj jeden z wielu naszych konkursów, a na pewno będziesz się świetnie bawił.

Games Room

W wolnej chwili zapraszamy do Games Roomu wypełnionego po brzegi planszówkami, gdzie czekają na was liczne okazje do współzawodnictwa. Przygotowaliśmy dla Was również turnieje gier karcianych i bitewnych.

Wysokość akredytacji od kilku lat niezmiennie wynosi 25 zł za 3 dni.

Znani są już pierwsi goście, którzy zawitają do Poznania, a wśród nich m.in.: Ewa Białołęcka, Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Magdalena Kozak czy Marcin Mortka. Aktualna lista gości dostępna jest na stronie Pyrkonu w dziale Program > Goście.

Osoby chętne do przeprowadzenia punktu programu (prelekcji, konkursów) mogą je zgłaszać przez formularz dostępny na stronie konwentu. Termin nadsyłania propozycji upływa 22 lutego.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konwencie.

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4341
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3739
3 altdorf_night 4 MB 3606
4 Zapłata 54 KB 3263
5 BookOfRats 1 MB 3203

Najwyżej oceniane materiały