A więc stało się. Po wielu manipulacjach, machlojkach, kombinacjach w ostatnich kilku latach prowadzenia Zamku [w pewnym moemcie materaiały Zamku rozrzucone były po 5 różnych serwisach sic!] – Zamek wreszcie znalazł swoje ostateczne miejsce. Wszystko na jednym, ogromnym serwerze i pod jedną domeną globalną .pl

Zamek, istniejący w sieci od lutego 2002 roku, przechodził wiele zmian i przenosin – najlepszym tego przykładem jest zapis w katalogu wp.pl – możecie sprawdzić to sami – gdyż ciągle jeszcze działa 😀 [na dniach oczywicie to skróce] Otórz po wejsciu na Wirtualną Polskę wpiszcie w wyszukiwarce katalogowej np… hm, “warhammer” – i oto waszym oczom powinien ukazać się na pierwszej pozycji wspaniały zamek :] taa, klik – i jestemy na jakiejs darmówce .wp.vinci2k, po sekundzie leziemy na alias polboxu [z.pl] który wywali nas na zaplątaną scieżynkę schowaną pod serwerem jama.jasnet.pl, kolejny ułamek sekundy i hyc jestemy na serwisie drachenfels.szarego.net i dopiero stąd ładujemy się na www.drachenfels.pl… heh.

Ale to i tak nie wszystkie miejsca na których przebywał Zamek Drachenfelsa, z powodu ogromu jego zasobów musiałem rozłożyć go na wiele innych serwisów aby można było udźwignąć ruch na Zamku – między innymi pobieralicie pliki z galerii artystycznych, zespołu rockowego, firm reklamowych, spółki wodociągów, a nawet kina… 😀

Z każdą kolejną rozbudową musiałem pozostawiać wici dające znak jak trafić pod właciwy adres wszystkim tym – którzy znali inne lokacje – tak aby wszyscy w końcu spotkali się w jednym serwisie. Wici te – czyli tzw. indexy – pozostaną nadal – jednak promowany i preferowany odtąd będzie już tylko jeden ades – ten .pl, Indexy pozostawię – także ze względu na pozycjonowanie jakie ze sobą niosą na swiatowych i krajowych wyszukiwarkach – [swoją drogą wiecie, że po wpisaniu w Google słowa “zamek” kiedys dłuuugo bylimy zaraz po Zamku Królewskim w Warszawie i Wawelu na 3 miejscu w wyszukiwaniach? sa sa sa 😀 teraz chyba jestesmy troszuchne dalej, ale mysle ze to sie znów zmieni :D]

Nowa domena i serwer – to nowe mozliwosci – Zamek bedzie pewnie bardziej przez to uczeszczany – ale postaram sie nie zmieniac jego charakteru i nie robic z niego sztampowego portalu piszącego o nowej edycji Dooma… tylko po to aby zainteresowac nim wiecej ludzi… to dla mnie bez sensu – Zamek – to tylko i wylacznie swiat Warhammera – oraz delikatna promocja innych systemów fabularnych.

Juz niedługo mam w zamiarze urochomic pewne mechanizmy które umozliwią podpinanie własnych stron o warhammerze na serwer Zamku – to dla tych którzy teraz muszą meczyć się na darmowych serwisach zapaćkanych reklamami – a gdy skoncze juz Zamek być moze zastanowimy się nad czyms wiekszym – promującym w ogóle gry fabularne.

Tak więc Zamek Drachenfelsa, niczym ten Prawdziwy z Gór Szarych Starego Swiata – nigdy nie miał swojego stałego miejsca – i przemieszczał się ciągle w przestrzeni. Ci co go dotąd odnaleźli nakarmili się wiedzą i bogactwami na nim zawartymi, a gwarantuję wam, że ci którzy jeszcze nadejdą znajdą tu bogactwa o których ci pierwsi nawet nie snili.

Najważniejsi jednak jestescie wy sami, a nie zdobione artefakty, ani wiedza – bo społecznosc którą tworzymy [wystarczy zerknąć na forum, czy projekty tworzone przy Zamku] – swiadcza o niezwykłej zażyłosci, poswieceniu i bezgranicznemu oddaniu potęgi Wyobrazni.

Przez te 3 ostatnie lata dostałem od was masę mejli, spedzilem z wami tysiace roboczo godzin na gg i wiem ze w wielu z was to własnie Zamek zaszczepił miłosc do Warhammera i w ogóle do gier fabularncyh. Wszystkim wam za to dziękuje – bo dzieki temu Zamek własnie istnieje.

Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji!
Orth

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4414
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3786
3 altdorf_night 4 MB 3650
4 Zapłata 54 KB 3303
5 BookOfRats 1 MB 3258

Najwyżej oceniane materiały