Długo oczekiwany podręcznik II edycji Warhammera Fabularnego ukaże się na półkach 15 czerwca. Po wielu perypetiach i kilku przesunięciach premiery Copernicus Corporation – wydawca podręcznika zamierza wreszcie skrócić męki wyczekujących graczy i rozpocząć tym samym nową (lepszą?) erę w dziejach Warhammera. » więcej…

Krąży wiele opinii na temat nowej edycji a zwłaszcza jej spolszczenia przez CC, jak zwykle w takich dziedzinach są głosy zachwytu i pożałowania – to jednak sami gracze z czasem ocenią nową edycję. Ma ona być bardziej przyjazna dla gracza, poprawiona wizualnie, opisowo a przede wszystkim pod względem mechaniki. Fakt faktem pojawiają się i głosy, które opisują nowy podręcznik jako zbyt “cukierkowy” – błędy zaś pierwszej edycji każda racjonalna drużyna poprawiła już dawno we własnym zakresie.
Podręcznik na pewno wniesie za to świeżość do systemu gry i z pewnością przyciągnie nowych, potencjalnych graczy. Aby zagrać wystarczy dobre zaznajomienie się z podstawką i zestaw kości.
Do tej pory podręcznik był jedynie preludium do świata Warhammera – sam z doświadczenia wiem, że aby poprawić mechanikę gry sięgaliśmy do rozwiązań tak egzotycznych systemów jak chociażby GURPS [sic!]

Copernicus Corporation pewnie już teraz zagryza wargi z niepewności jak odbiorą polskie tłumaczenie gracze. To oni bowiem nadadzą systemowi prawidłowy charakter a nie żadna recenzja czy komentarz.
Jedno jest pewne – każdy rasowy gracz przemierzający dotąd Stary Świat powinien przyjżeć się nowej edycji [choć z zakupem może wiązać się pewien ból materialny w postaci 110 zł] i nowym rozwiązaniom, nie ma co bowiem komentować wtórnych opisów – w to trzeba po prostu zagrać!

Orth

Zawartość podręcznika i opis wydawnictwa:
Kontynuacja wspaniałej gry fabularnej Warhammer Fantasy Role Play, której I edycja stała się kultowym RPG. W języku angielskim premiera podręcznika odbyła się 29.03.2005 roku, wydanie wersji zpolonizowanej odbędzie się 15 czerwca. Wszyscy mamy nadzieję iż druga edycja podbije serca graczy, tak jak i jego poprzedniczka.

Podręcznik Główny – Warhammer Fantasy RolePlay
Warhammer Fantasy Roleplay to kompletna gra. Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebujesz jedynie niniejszej książki, kilka kostek i grupy przyjaciół, chętnych by przeżyć przygodę. Oto, co znajdziesz w niniejszym podręczniku:

– System szybkiego tworzenia postaci. Możesz stworzyć Bohatera w ciągu niespełna pół godziny i od razu zacząć rozgrywkę.
– Prosty, choć dokładny zestaw zasad opisujących wszystkie aspekty gry, od interakcji z innymi postaciami do mutacji Chaosu.
– Unikalny system rozwoju Bohatera, a także ponad 100 profesji – od akolity i banity do zabójcy trolli i żołnierza okrętowego.
– Kompletne zasady dotyczące magii, włącznie z tajnikami mocy czarnoksięskich, oraz ponad 175 zaklęć. Moc jest na wyciągnięcie ręki, ale strzeżcie się Przekleństwa Tzeentcha!
– Szczegółowy opis Imperium i Starego Świata. Porządek społeczny, religia, wierzenia oraz wiele innych informacji.
– Gotową do prowadzenia przygodę wprowadzającą – Przez ostępy Drakwaldu.
– Nowe opowiadanie autorstwa Dana Abnetta.

Witaj w grze fabularnej rozgrywającej się w świecie Warhammera. Śmierć i sława czekają!

I jeszcze kilka stron w .pdf przetłumaczonej już edycji przez CC.

Zamów podręcznik teraz!:

<SCRIPT LANGUAGE=”JavaScript” src=”http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProductsPP/SmallProductsImage/22/6569/200/0/?aff=621″></SCRIPT>

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4508
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3850
3 altdorf_night 4 MB 3750
4 Zapłata 54 KB 3378
5 BookOfRats 1 MB 3360

Najwyżej oceniane materiały