Ogłaszone dziś zostały, długooczekiwane, wyniki konkursu na najlepszą kartę postaci do 2 edycji Warhammera.
I miejsce: Jacek Zygadło
II miejsce: Łowca Aniołow
III miejsce: [ex aequo] Jakub Redys oraz Adam Czyżykowski
Wydawnictwo przyznało także jedno wyróżnienie dla karty Herna

Karty można pobrać i zobaczyć w dziale Czytelni Wydawnictwa.
Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody w konkursie, ufundowane przez Wydawnictwo Copernicus Corporation, wyglądają następująco:

I miejsce: Królestwo Magii i Dziedzictwo Sigmara
II i III miejsce: Królestwo Magii
Wyróżnienie: Dziedzictwo Sigmara

Dodatkową nagrodą będzie zamieszczenie zwycięskich Kart Postaci w Antologii Opowiadań.

Wybór prac nie należał do najłatwiejszych. Grafika nie wszędzie szła w parze z grywalnością.
I miejsce, które otrzymał Jacek Zygadło, przyznane zostało można by rzec, za całokształt. Nie dość, że wykonał kartę w dwóch wersjach – praktycznej, czarno-białej oraz kolorowej, z bardzo delikatnym podlewem i świetnej tonacji “starego pergaminu” i to włącznie z oddzielną kartą magii, to jego karta jest naprawdę innowacyjna – przełamuje schemat pionowego układu. Faktycznie, poziomo ułożona karta postaci nawet na ciasnym stole pozwala zaoszczędzić więcej miejsca. Do tego jest doskonale czytelna. Świetnie podzielone zostały informacje. Na pierwszej stronie są tylko czysto “fabularne” – opis postaci plus bardzo cenny “wywiad” z nią. Ekwipunek i przepiękna sakiewka. Na drugiej stronie czysta mechanika w bardzo przejrzysty sposób. Uniknie sie wachlowania kartami. Graczki i Bohaterki kobiece również wzięte pod uwagę.

II miejsce – Łowca Aniołów. Miał wielkie szanse na pierwsze, za podobny pomysł (poziomy układ) i bardzo klimatyczne, ale nieprzesadne wykonanie. Ta karta wpros wygląda jak wyjęta ze świata gry. To wyciąg z rejestru imperialnego. Świetna sprawa. Jednak jest tylko w wersji kolorowej, a co decydujące – wykorzystano czcionkę bez polskich liter. Dlatego miejsce drugie. Do tego i karta i rysunek sugeruje wyłacznie męskiego poszukiwacza przygód…

III miejsce – Jakub Redys oraz Adam Czyżykowski. Karta Jakuba – czysta, przejrzysta forma. Jest klimat Warhammera (trochę jak z I edycji, a to budzi pewną nostalgię ;)). Bardzo ciekawy podział na zranienia postaci i na opancerzenie. Podobnie jak u faworyta, wyraźny podział na stronę fabularną i mechaniczną opisu postaci. Karta Adama – 3 stronnicowa, przejrzysta, co prawda tylko w kolorze. Pozwala na opisową charakterystykę bohatera, zachowana w klimacie starego pergaminu.

Przyznaliśmy także wyróżnienie dla Herna. Karta jest piękna wizualnie, jednak autor zapożyczył sobie znaną ilustrację, a poza tym tego rodzaju czcionka mimo niewątpliwych walorów estetycznych, jest koszmarnie nieczytelna w warunkach sesji.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i przypominamy o kontakcie elektronicznym z wydawnictwem w celu podania danych adresowych, na które będziemy mogli przesłać nagrody.
Wydawnictwo Copernicus Corporation

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Sprawdź wieści z Fabularny.net

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 Chronology of Events in Warhammer 113 KB 9905
2 karta postaci 3 MB 4607
3 karta 2ed drachenfels 3 MB 3910
4 altdorf_night 4 MB 3837
5 Zapłata 54 KB 3462

Najwyżej oceniane materiały