ak podają niezależne źródła informacji [czytaj orth] po 1 kwietnia wydanie podręcznika zostało wznowione, a pogłoski o rzekomym procesie wniesionym przez Młodzież Wszechpolską – zdementowane. 🙂 Temat więc zamykamy, Radio Maryja i Wszechpolaków przepraszamy za ewentualne pomówienia, na podręcznik czekamy z podwójnym zapałem 🙂 – a wszystkim prima aprilisowcom gratulujemy zaangażowania i werwy w obronie ukochanego systemu Dark Fantasy.

A oto wiadomość z dnia 1 kwietnia 2005:

Jak poinformował dzisiaj rano Sąd Rejonowy w Warszawie – do prokuratury wpłynął wniosek sygnowany przez organizację Młodzieży Wszechpolskiej o wstrzymanie polskiej edycji podręcznika Warhammer Fantasy Roleplay. Firma Copernicus Corporation [wydawca podręcznika] została oskarżona o propagację treści satanistycznych i namawiających do praktyk rytualnych, sam zaś podręcznik nazwano “Czarną Biblią nowego tysiąclecia”.

Protest Młodzieży Wszechpolskiej wymierzony w wydawnictwo Copernicus Corporation wspiera Radio Maryja, które wspomoże zapleczem prawnym proces sądowy.
Rzecznik prawny wydawnictwa Copernicus Corporation oświadczył dziś rano w Programie Trzecim Polskiego Radia, że atak w wydawnictwo jest elementem planowanej już od dawna zemsty – po tym jak wydawnictwo z sukcesem wydało serię podręczników i talii do równie kontrowersyjnej gry “Kult”.
“Warhammer nie niesie ze sobą treści satanistycznych, jest pełną ciepła, refleksji i przeżyć grą fabularną, która jednoczy wiele grup społecznych” – mówi rzecznik – “Czarna Magia? Wojny? Mordy? – to to tylko łagodne spojżenie na proces przemijania, pozwala współczesnemu człowiekowi zrozumieć istotę życia i jego kruchości”.
Młodzież Wszechpolska w swoim porannym oświadczeniu oskarżyła także cały rynek promujący Dark Fantasy, zaś wydawnictwo Black Industries [autora podręcznika] przyrównała do masońskiej loży inspirowanej naukami A. D. Lavey’a oraz C. Crawly’eya – sam zaś podręcznik okrzyknęła “Czarną Biblią nowego tysiąclecia”.
“Wydamy ten podręcznik” – oświadczył rzecznik wydawnictwa Copernicus Corporation – “ale proces, może znacznie przesunąć datę wydania, i już dziś możemy stwierdzić, że nie będzie to planowana data 22 maja”.

Jeśli sprawa nabierze charakteru postępowania prawnego i zakończy się wygraną zgłaszającego pozew – Zamek Drachenfels oraz prawdopodobnie inne serwisy promujące Dark Fantasy zostaną usunięte z polskich serwerów.

Przeczytaj informacje na temat wysyłania materiałów

Wynik rzutu:

Najczęściej pobierane materiały

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 karta postaci 3 MB 4339
2 karta 2ed drachenfels 3 MB 3735
3 altdorf_night 4 MB 3606
4 Zapłata 54 KB 3261
5 BookOfRats 1 MB 3197

Najwyżej oceniane materiały